Moso skalė. kas tai? kuo tai susiję su epoksidinėm grindų dangom?
Moso skalė naudojama įvairių mineralų kietumui nustatyti. Moso skalėje aukštesnę vertę turintis mineralas paliks žymę ant žemesnio mineralo paviršiaus. Pagal šią skalę nustatomas kitų mineralų kietumas. Moso skalė nėra proporcinga ir šiuo metu naudojama tik greitam mineralų atpažinimui. Epoksido kietumas pagal Moso skalę atitiktų 5/10, o kvarcas 7/10. Plonasluoknė ar liejama danga be kvarcinio smėlio natūralu kad įsibrėš nuo abrazyvinio poveikio, tarkim nuo batų ar padangų prineštų aštrių akmenukų.
Džiovintas kvarcinis smėlis. gali būti barstomasį epoksidinį gruntą, pagerinti sukibimą sekančiam sluoksniui, priklausomai nuo panaudotos frakcijos gali būti įmaišomas į epoksidą. Kvarcas kietesnis už epoksidą, todėl epoksidinė danga su kvarciniu smėliu yra itin kieta. Dar viena puiki kvarcinio smėlio savybė jog lyginant 1kg epoksido ir 1kg kvarco, kvarcas yra ženkliai pigesnis, taigi už tą pačią kainą naudojant kvarcą galima padaryti ne tik pigiau, bet ir tvirčiau, bei storesnę dangą.
Dažnai yra naudojami spalvoto kvarco miksai, kurie ne tik pagyvina vaizdą, bet ir maskuoja nešvarumus. Ypač gerai tinka kvarcas tada kai reikia neslidžios dangos su anti slip funkcija, suteikia saugumo kai gausiai liejama vandeniu, maisto pramonėje kur riebalai tai puiki kvarco savybė